top banner www.czystaenergia.bialystok.pl

idea projektu...

Zadaniem projektu jest zbudowanie na terenie aglomeracji białostockiej kompleksowego systemu gospodarki odpadami, który w sposób bezpieczny dla ludzi i środowiska, z wykorzystaniem nowoczesnych i efektywnych instalacji doprowadzi do osiągnięcia znacznej redukcji składowanych odpadów oraz odzysku zawartej w nich energii.

jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / wydarzenia / Wizyta wiceministra środowiska Litwy na ZUOK w Białymstoku
dzisiaj jest: sobota, 4 lipca 2020 roku

Aktualności

Wizyta wiceministra środowiska Litwy na ZUOK w Białymstoku

System gospodarowania odpadami w Białymstoku oraz planowanie nowoczesnych inwestycji odpadowych i ich współfinansowanie ze środków UE to główne zagadnienia spotkania, które odbyło się 4 czerwca 2014r. w Białymstoku.

W spotkaniu z delegacją litewską, której przewodniczył wiceminister środowiska Litwy Almantas Petkus, uczestniczyli przedstawiciele komunalnej Spółki „LECH” odpowiedzialnej za gospodarkę odpadami w Białymstoku, przedstawiciele Wykonawcy Kontraktu 5 Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku oraz przedstawiciel Inżyniera Kontraktu 5 odpowiedzialnego za nadzór nad prowadzoną inwestycją spalarniową.

Główne obszary, które interesowały litewską delegację to wyzwania związane z budową i wdrażaniem systemu oraz planowanie nowych inwestycji, w tym rola funduszy europejskich w ich finansowaniu. Przedstawiciele Spółki „LECH” dzielili się swoimi doświadczeniami nt. tworzenia nowego systemu gospodarowania odpadami w Białymstoku. Zaprezentowane zostały również założenia oraz zaawansowanie projektu „Zintegrowany system gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej”, w tym budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku.

Podczas wizyty w Polsce delegacja z Litwy uczestniczyła również w spotkaniach z wiceministrem środowiska Januszem Ostapiukiem, z przedstawicielami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także odwiedziła modernizowany zakład gospodarowania odpadami w Gdańsku.

info dodane: 2014-06-13 przez Autor Publikacji

Projekt ZSGO Białystok

Projekt znajduje się na liście projektów kluczowych Programu Operacyjnego. Infrastruktura i Środowisko (Działanie 2.1) co oznacza, że ma szansę na
dofinansowanie ze środków unijnych z pominięciem procedury konkursowej.

Newsletter

Zapisz się!, aby otrzymywać informacje o wydarzeniach związanych z Zintegowanych systemem gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
NFOŚiGW

Narodowa Strategia Spójności -  Infrastruktura i ŚrodowiskoHerb Białegostoku - przejdź na stronę WWWUnia Europejska


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Funduszu Spójności

Odwiedziny

osób online: 1

odwiedzin serwisu:

strefa administracyjna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 Urząd Miejski w Białymstoku

realizacja webCreo.pl | rozwiązania dla biznesu