top banner www.czystaenergia.bialystok.pl

idea projektu...

Zadaniem projektu jest zbudowanie na terenie aglomeracji białostockiej kompleksowego systemu gospodarki odpadami, który w sposób bezpieczny dla ludzi i środowiska, z wykorzystaniem nowoczesnych i efektywnych instalacji doprowadzi do osiągnięcia znacznej redukcji składowanych odpadów oraz odzysku zawartej w nich energii.

jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / wydarzenia / II posiedzenie Okrągłego Stołu Odpadowego
dzisiaj jest: sobota, 6 czerwca 2020 roku

Aktualności

II posiedzenie Okrągłego Stołu Odpadowego

W dniu 9 grudnia 2009r. w godzinach 1300 - 1730, w ramach prowadzonych konsultacji społecznych dot. projektu “Zintegrowany system gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej” odbyło się II posiedzenie Okrągłego Stołu Odpadowego.


Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele instytucji państwowych i samorządowych, białostockich uczelni wyższych, organizacji pozarządowych i komitetów społecznych oraz osób i firm, którzy uczestniczyli w I posiedzeniu Stołu oraz gmin ościennych.


Podczas posiedzenia, zgodnie z agendą, planowane było omówienie zagadnień związanych z tematyką selektywnej zbiórki odpadów. Jednakże II spotkanie OSO zdominowane zostało przez dyskusję uczestników na tematy związane z budową spalarni w Białymstoku.

Uczestnicy Stołu wybrali pana Tomasza Tyczyńskiego - mieszkańca osiedla Pietrasze w Białymstoku - Przewodniczącym Okrągłego Stołu Odpadowego. Biorący udział w spotkaniu podjęli również uchwałę zarządzającą przerwę w obradach II Okrągłego Stołu Odpadowego do momentu spełnienia łącznie warunków:

  1. poprawienia raportu oddziaływania środowiskowego i udostępnienia go społeczeństwu.
  2. odbycia nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej (w okresie kiedy poprawiony raport będzie podlegał konsultacjom społecznym) na temat kompleksowego systemu gospodarki odpadami, na który będą zaproszeni przedstawiciele społeczeństwa oraz eksperci strony społecznej. Proponowany termin drugiej części obrad II Okrągłego Stołu Odpadowego: 20 lutego 2010 roku, godz. 1100.

 

info dodane: 2009-12-18 przez Autor Publikacji

Projekt ZSGO Białystok

Projekt znajduje się na liście projektów kluczowych Programu Operacyjnego. Infrastruktura i Środowisko (Działanie 2.1) co oznacza, że ma szansę na
dofinansowanie ze środków unijnych z pominięciem procedury konkursowej.

Newsletter

Zapisz się!, aby otrzymywać informacje o wydarzeniach związanych z Zintegowanych systemem gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
NFOŚiGW

Narodowa Strategia Spójności -  Infrastruktura i ŚrodowiskoHerb Białegostoku - przejdź na stronę WWWUnia Europejska


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Funduszu Spójności

Odwiedziny

osób online: 3

odwiedzin serwisu:

strefa administracyjna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 Urząd Miejski w Białymstoku

realizacja webCreo.pl | rozwiązania dla biznesu