top banner www.czystaenergia.bialystok.pl

idea projektu...

Zadaniem projektu jest zbudowanie na terenie aglomeracji białostockiej kompleksowego systemu gospodarki odpadami, który w sposób bezpieczny dla ludzi i środowiska, z wykorzystaniem nowoczesnych i efektywnych instalacji doprowadzi do osiągnięcia znacznej redukcji składowanych odpadów oraz odzysku zawartej w nich energii.

jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / wydarzenia / Decyzja o pozwoleniu na budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku stała się ostateczna
dzisiaj jest: sobota, 4 lipca 2020 roku

Aktualności

Decyzja o pozwoleniu na budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku stała się ostateczna

2 grudnia 2013 roku Wojewoda Podlaski wydał decyzję, w której utrzymał w mocy decyzję zatwierdzającą projekt budowlany oraz udzielającą pozwolenia na budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku.

Decyzja o pozwoleniu na budowę stała się ostateczna. Wobec tego faktu wykonawca – konsorcjum firm, którego liderem jest Budimex S.A. – może przystąpić do prac budowlanych. Zgodnie z planem instalacja zacznie funkcjonować w 2016 roku.

W Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku zostaną zastosowane nowoczesne technologie, zapewniające unieszkodliwianie odpadów komunalnych i odzysk energii elektrycznej oraz cieplnej.

Zakład w Białymstoku jest obok Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach głównym elementem realizacji projektu „Zintegrowany system gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej”.

info dodane: 2013-12-03 przez Autor Publikacji

Projekt ZSGO Białystok

Projekt znajduje się na liście projektów kluczowych Programu Operacyjnego. Infrastruktura i Środowisko (Działanie 2.1) co oznacza, że ma szansę na
dofinansowanie ze środków unijnych z pominięciem procedury konkursowej.

Newsletter

Zapisz się!, aby otrzymywać informacje o wydarzeniach związanych z Zintegowanych systemem gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
NFOŚiGW

Narodowa Strategia Spójności -  Infrastruktura i ŚrodowiskoHerb Białegostoku - przejdź na stronę WWWUnia Europejska


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Funduszu Spójności

Odwiedziny

osób online: 1

odwiedzin serwisu:

strefa administracyjna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 Urząd Miejski w Białymstoku

realizacja webCreo.pl | rozwiązania dla biznesu